EN
FB

Okupační voják střelil bratrance mladé Palestinky, která ho poté profackovala, za což sedí ve vězení

Okupační voják, kterého Ahed Tamimi (16) uhodila, střelil jejího bratrance (14) do hlavy ocelovou střelou s gumovým pláštěm, chlapec je v komatu.

Jen několik momentů před tím, než nebojácná Ahed zaútočila na pozuby ozbrojeného okupačního vojáka, vyzbrojena pouze svou neuvěřitelnou odvahou, ten samý voják střelil jejího malého bratrance do obličeje speciální nábojnicí na demonstranty. Ocelové kuličky s gumovým pláštěm nepůsobí nebezpečně, ale vzhledem k tomu, že okupační vojáci jimi střílí palestinské teenagery přímo do hlavy, tak jsou často smrtonosné nebo svým obětem působí nevratná poškození mozku, lebky či obličeje.

Izraelský voják střelil touto nábojnicí bratrance Ahed přímo do obličeje z bezprostřední blízkosti. 

Krátce nato voják se svým kolegou přelezl plot na pozemek rodiny Ahed. A v tom okamžiku je konfrontovala Ahed, která je chtěla vyhnat. 

Video, na kterém se Ahed neohroženě postavila okupačnímu vojákovi, obletělo svět. A právě proto za něj okupanty musela být potrestána. Okupanty, kteří Palestince vězní i za statusy na face booku a tresty jim vyměřují podle množství lajků a sdílení. 

Reakce izraelské armády na video, kde byl okupační voják ponížen, byla, noční razie, zkonfiskování telefonů, laptopů a dalších prostředků komunikace, které rodina využívá k aktivismu, kdy svět informují o zločinech okupační armády v svém okolí.

Nacionalističtí okupanti považují ponížení vojáků za naprosto nepřípustné a tak už se našel vládní politik, který pro Ahed, jako trest navrhuje doživotní vězení. 

Když Ahed s matkou a dalšími naposledy ponížily izraelského vojáka, který se brutálně snažil zatknout bratra Ahed, tehdy 12tiletého Mohameda, kterému vojáci den před tím zlomili ruku, tak se izraelská ministryně kultury Miri Regev rozčilovala, že je měl voják zastřelit. 

"Israeli soldier should have shot unarmed women during Nabi Saleh protest"

Obyvatelé Nabi Saleh pořádají každý týden mírové protesty proti zdi, kterou jim okupanti ukradli část pozemku pro osadnickou vesnici izraelských kolonizátorů. S pozemky jim okupanti také ukradli pramen vody, který si teď přivlastnila nelegální izraelská osada Halamiš a Nabi Saleh trpí nedostatkem vody.

V roce 2011, během těchto protestů, izraelští vojáci zavraždili strýce Ahed, Mustafu Tamimiho (28), když ho jeden z vojáků střelili z méně než 10 m do hlavy plechovkou se slzným plynem.  

Mustafa Tamimi: A murder captured on camera

I tento rok izraelci v Nabi Saleh zastřelili 20tiletého mladíka během demonstrací na podporu hladovkářů v izraelských věznicích.

Před pěti lety, během protestu v Nabi Saleh, okupační vojáci zastřelili dalšího strýce Ahed, Rushdi Tamimiho (28). Zasáhli ho do břicha a jak to často dělávají, bránili komukoli, aby zraněnému pomohl. 

O realitě vraždění okupačních sil mírových demonstantů, však česká média neinformují.

V současné chvíli okupanti vězní Ahed i její matku Nariman a sestřenici Nouru (21).


   
03.01.2018
http://www.newsweek.com/ahed-tamimis-father-we-will-continue-resist-israels-occupation-family-758210

hlavní články

Izraelská vláda sponzoruje extrémistické skupiny, které usilují o znovupostavení Třetího chrámu, což by znamenalo destrukci mešity Al-Aqsa a Skalního dómu

nejčtenější

Palestinci v noci ubránili vesnici před dalším nájezdem osadníků, které agresivně bránila armáda

EU je "hluboce znepokojena" a žádá Izrael, aby zastavil veškeré demolice a vrátil Palestincům humanitární pomoc a jejich zemědělská zvířata

Haaretz: Židovští radikálové slavili svatbu tak, že tancovali se zbraněmi, noži, zápalnou bombou a bodali do fotky upáleného palestinského dítěte, zbraně kolovaly i do rukou dětí

UNCTAD: izraelská blokáda a války zdecimovaly Gazu do té míry, že hrozí, že do 5 let bude neobyvatelná

DCIP: Izrael zatýká 500 až 700 palestinských dětí ročně a ve stoupající míře se na nich dopouští násilí

Izraelští extrémisté zaútočili na další dům ve vesnici Duma, kde bylo upáleno dítě

B'Tselem:Upálení nemluvněte bylo ve světle odmítavé politiky chránit Palestince před osadnickým násilím jen otázkou času

Proč se Palestina bouří? Izraelská politika "v klidu střílej" a číselný kontext izraelské vojenské okupace

VIDEO: Rabíni, kteří podporují židovské teroristy, kázali genocidu a vyzývali k zabíjení nežidů v ulicích včetně prezidenta Obamy

85 Percent of Palestinians killed by Israel were Extra-Judicially Executed


Kontaktujte nás

Velvyslanectví Státu Palestina
Internacionální 1307/12, Praha 6 - Suchdol
165 00 Czech Republic
Tel.: +420 233 544 224
Fax: +420 233 552 449
9.00-15.00 (Po - Pá)